0096896128901

یکی دیگر از روشهای مهاجرت به کشور عمان از طریق تحصیل (Immigrating to Oman through education) در این کشور است.

مهاجرت به عمان از طریق ویزای تحصیلی نیاز به هزینه‌های زیادی دارد چنانچه فرد متقاضی فرزندانی نیز داشته باشد شرایط برای او مشکل می‌شود.

تحصیل در این کشور برای عمانی‌ها تا پایان دوره متوسطه بدون هزینه و رایگان است ولی تحصیل در عمان برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی رایگان نیست به‌طوری‌که این هزینه بایستی قبل از شروع ترم تحصیلی پرداخت شود.

قابل‌ذکر است که متقاضیان مهاجرت به عمان برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند.

 

تحصیل در مقطع لیسانس در عمان

مدت زمان تحصیل کارشناسی در عمان (Duration of study in Oman at the undergraduate level) با توجه به رشته متغیر است اما در حالت کلی طول این دوره بین ۳ الی ۴ سال زمان میبرد. زبان تدریس در دانشگاههای عمان اکثراً به زبان انگلیسی بوده و در بعضی موارد به زبان عربی تدریس می‌شود.

بنابراین افرادی که قصد دارند در دانشگاههای عمان مدرک کارشناسی بگیرند باید به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۵/۵ تا ۶ مسلط باشند و علاوه بر این ارائه مدارک دیپلم ۱۲ ساله نیز الزامی می‌باشد.

هزینه‌های تحصیل دوره کارشناسی در عمان حدوداً از ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در عمان

مدت‌زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان (Duration of study in Oman at the master’s level) حدود ۲ سال می‌باشد.

افرادی که میخواهند در دانشگاههای عمان درس بخوانند و مدرک کارشناسی ارشد خود را از این کشور اخذ نمایند باید نمره زبان در حد آیلتس ۶.۵ داشته و همچنین مدارک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله خود را به همراه مدرک کارشناسی ارائه دهند.

همچنین برخی از دانشگاهها برای پذیرش متقاضیان آزمونهایی برگزار می‌کنند که شخص شرکت کننده باید نمره قبولی در این آزمون‌ها را کسب نماید.

هزینه تحصیل در عمان در مقطع فوق لیسانس به‌طور متوسط حدوداً ۴ تا ۶ هزار دلار است

تحصیل در مقطع دکترا در عمان 

مدت‌زمان تحصیل در مقطع دکترا در عمان (Duration of doctoral studies in Oman) حدود ۲ الی ۴ می‌باشد. همچنین تحصیل در مقطع دکترا در کشور عمان نیازمند الزامات و شرایط ویژه‌ای هست.

 ارائه مقالات بین المللی و نمره زبان در حد آیلتس ۷ الزامی بوده علاوه بر این ارائه رزومه تحصیلی مناسب و داشتن استاد راهنما نیز ضروری است.

هزینه تحصیل دانشجویان در عمان در مقطع دکترا حدوداً ۴۵۰۰ تا ۷۰۰۰ هزار یورو می‌باشد.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در کشور عمان در صورت داشتن رزومه تحصیلی قوی می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند.

ثبت شرکت قانونی در عمان

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : عمان ، مسقط ، معبیله ، پشت هایپر مارکت نستو

تلفن عمان : 0096896128901

اینستاگرام : arman_immigration_oman

ایمیل : info[at]armanimmigration[dot]com

در خبرنامه سایت عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود اولین نفری باشید که از اخبار و رویدادهای ما با خبر می شوید