0096896128901

گوهر جغرافیایی عمان

این بخش از استان های شمال و جنوب شرق تشکیل شده است ، این قسمت از عمان به عنوان گوهر جغرافیایی سلطنت است که در آن محیط ساحلی دریایی، کویر خشک و در نهایت یک مقصد استثنایی برای علاقه مندان به ماجراجویی و اکتشاف است.

استان شرقیه شمالی مشرف به سمت داخلی کوههای هاجر شرقی است و از سمت شمال به استان مسقط ، از غرب به استان داخلی  و از شرق و جنوب به استان شرقیه جنوبی متصل است. شرقیه شمالی  متشکل از شش ایالت است: ابرا، المضیبی، البدیه, وادی بنی خالد, دماء و الطائيين, و مرکز استان ابرا است.

شرقیه شمالی دروازه ارجح به شنهای شرقی است, فرصت واقعى براي بازدید کنندگان جهت اکتشاف صحرا فراهم ميكند, با تپه های  کشیده تا امتداد افق, منطقه ای  پرتکاپو با زندگی بادیه نشینی و تنوع زیستی. ساکنان این منطقه همچنان زندگی عادی خود را با پرورش دام از جمله شتر و اسب عربی اصیل میگذرانند و بازدید کنندگان می توانند نژادهای مختلف شترها و اسبها  وحتی مسابقات شتر سواری و اسب سواری که در طول سال برگزار میشود را تماشا کنند. دره بنی خالد و وادی الطائیین ، معروف ترین دره ها از نظر جریان آب و زیبایی گازهایی هستند که آن را احاطه کرده اند. بازدید کنندگان  شرقیه شمالی همچنین می توانند به بسیاری از جاذبه های دیگر مانند:قلعه منترب در بدیه،قلعه المضیرب ، بازار سنا درالمضیبی ،چهارشنبه بازار در ابرا مراجعه کنند.

 

مكانها ديدنى شرقيه شمالى:

 

رانندگی در تپه های شنی-شنهای شرقی

 

وادی شب

 

قلهات-آرامگاه بی بي مریم

 

فانوس العیجه

 

جزیره سرنوشت

 

بنای بنی بو علی

 

بدیه

 

بنای بو حسن

 

روستای المضیرب

 

مقبره های باستان شناسی کبیکب

 

طبیعت السلیل

 

موزه عکس دریایی

 

نمایشگاه عکس های کشتی سازی

 

راس الجنز

 

وادی بنی خالد

 

وادی طيوى

 

بازار سناو

 

جزيره مصيره

ثبت شرکت قانونی در عمان

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : عمان ، مسقط ، معبیله ، پشت هایپر مارکت نستو

تلفن عمان : 0096896128901

اینستاگرام : arman_immigration_oman

ایمیل : info[at]armanimmigration[dot]com

در خبرنامه سایت عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود اولین نفری باشید که از اخبار و رویدادهای ما با خبر می شوید