0096896128901

از موارد مهمی که در خصوص اقامت عمان می تواند مطرح باشد، بحث هزینه های زندگی در این کشور است. اگر بخواهیم بر اساس آمار میانگین در نظر بگیریم هزینه های زندگی در این کشور حدود ۲۷ درصد از کشور ایران بالاتر است. نرخ تورم در این کشورمطابق آخرین آمار در اکتبر ۲۰۱۹ به منفی نیز رسیده است، به این معنی که هزینه های در این کشور در بازه مذکور ارزان تر از گذشته بوده اند.

در سالهای اخیر روابط سیاسی عمان با آمریکا و کشورهای اروپایی نظیر انگلستان بهبود یافته و شرایط اقتصادی در این کشور دچار تغییرات چشمگیری شده است. 

هزینه زندگی در عمان نسبت به بسیاری از کشورهای شورای همکاری خلیج فارسGCC))معقول تر است، و در این کشور درآمد معاف از مالیات است. قیمت ها در مسقط بالاتر از شهرهای دیگر است.

مزایای مهاجرین درعمان برای کارگران بسیار ماهرغربی همچنان سخاوتمندانه به نظر می رسد و با حقوق خوب، مسکن، ماشین، پاداش، سفر هوایی به کشور خود و بیمه خدمات درمانی همراه است.

البته با وجود جامعیت این قراردادها، همیشه هزینه های پیش بینی نشده وجود دارد. هزینه های ویزای کار و معاینه سلامت را در نظر بگیرید که برای یک خانواده چهار نفره نسبتا بالا است.

هزینه ها با توجه به اندازه، امکانات و منطقه محل اقامت متفاوت است. امکاناتی مانند آب، گاز و برق، به طور کلی شامل اجاره نمی شود. خانه های اجاره ای اغلب بدون اثاثیه است. اجاره در عمان به شکل سالانه پیش پرداخت می شود. پرداخت چنین مبلغی به صورت یکجا سنگین است. اگرچه، مهاجران معمولاً می توانند از کارفرمای خود وام بگیرند.

اگر وجود مشروبات الکلی مهم نباشد، مکان های زیادی برای خرید مواد غذایی بسیار عالی و با قیمت مناسب موجود است. مهاجران باید توجه داشته باشند که در عمان ۲۰ درصد مالیات در صورتحساب ها محسوب می شود. الکل هم در رستوران های مشخص، هتل های بزرگ و معمولا بسیار گران است. الکل فقط برای توریست ها مجاز است و برای تمام شهروندان عمانی غیر قانونی است.

لولو بهترین فروشگاه، و الفیر گران ترین فروشگاه در عمان است.

تفریحات ساحلی مانند غواصی تقریباً بدون هزینه است. بلیط سینما نسبتا ارزان است. سواحل و پارک های رایگان هستند.

غذاهای آمریکایی مانند کی اف سی، مکدونالد، برگر کینگ، نیز راحت در شهر های بزرگ مانند مسقط و سلاله یافت می شود. از نظر مهاجران اروپایی هزینه غذا و نوشیدنی در عمان ارزان تر است، در حالی که برای آمریکایی ها ممکن است پرهزینه تر باشد.

در هر ماه در روزهای چهارشنبه بازاری برگزار می شود که فقط بانوان حق شرکت در آن را دارند و محصولاتی مانند جواهرات و ادویجات را به فروش می رسانند.

در ماه رمضان ساعت کاری مراکز تجاری متفاوت است و عموما در ظهر مغازه ها بسته می باشد

به طور خلاصه هزینه زندگی کاملا وابسته به سبک زندگی شما است، مسلم است که هزینه زندگی در عمان به خصوص پایتخت آن مسقط از هزینه زندگی در ایران بالاتر است اما به نسبت دیگر کشور های همسایه مانند قطر و امارات پاییتن تر است. لازم به ذکر است که عمان مانند دیگر کشور‌های حوزه‌ی خلیج وارد کننده‌ی عمده کالا و مواد اولیه است. از کالای‌های ایرانی گرفته که با قیمت مناسب عرضه می‌شوند تا برند‌های لوکس و گرانقیمت خارجی. می‌توان گفت که هزینه نیازهای اساسی ماهیانه یک فرد مجرد جدا از هزینه مسکن و حمل و نقل بین 100 تا 150 ریال عمانیست. این مقدار هزینه: خوراک، پوشاک، مواد بهداشتی، تلفن و اینترنت و موارد اینچنینی را در بر می‌گیرد.

 

تقریبی اجاره مسکن دو خوابه در مناظق مختلف مسقط
منطقه حداقل حداکثر
عذیبه 250 ریال 350 ریال
غبره 200 ریال 300 ریال
بوشر 200 ریال 300 ریال
موالح 150 ریال 250 ریال
الخوض 200 ریال 350 ریال
معبیله 100 ریال 250 ریال
شهرک فریزون الموج 400 ریال 700 ریال
غلا 250 ریال 350 ریال

اجاره مسکن به صورت ماهیانه میباشد و احتیاج به پول پیش یا رهن ندارد .

ثبت شرکت قانونی در عمان

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : عمان ، مسقط ، معبیله ، پشت هایپر مارکت نستو

تلفن عمان : 0096896128901

اینستاگرام : arman_immigration_oman

ایمیل : info[at]armanimmigration[dot]com

در خبرنامه سایت عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود اولین نفری باشید که از اخبار و رویدادهای ما با خبر می شوید