0096896128901
جزئیات نشست 3 کشوربرای توسعه بندر چابهار

جمعه 26 آذر 1400

هند، ایران و ازبکستان نشست سه‌جانبه مجازی برگزار کردند که در آن راهکارهای توسعه و افزایش همکاری‌ها بررسی شد.

به نقل از بیزنس استاندارد، ایران، هند و ازبکستان مذاکرات مشترکی در مورد بندر چابهار برگزار کردند که در آن به نقش مهم این بندر در ارتقای روابط منطقه تأکید شد. در این نشست مجازی، وزیر امورخارجه هند اعلام کرد: شرکت‌کنندگان درباره توسعه کریدور حمل و نقلی این بندر بحث و گفت‌وگو کردند. این دومین نشست مجازی سه کشور درباره توسعه بیشتر بندر استراتژیک و بسیار مهم چابهار است.

وزیر امور خارجه هند گفت: شرکت‌کنندگان ضمن اشاره به نقش بسیار مهم بندر چابهار درباره افزایش روابط منطقه به افزایش حجم حمل و نقلی بین آسیای مرکزی و آسیای جنوبی و توسعه حمل و نقلی  از طریق پایانه شهید بهشتی، بندر چابهار تاکید کردند.

این بندر در سیستان و بلوچستان ایران و در منطقه پر از ظرفیت‌های انرژی و در ساحل جنوبی خلیج فارس قرار گرفته است. این بندر در حال توسعه توسط هند و ایران برای افزایش روابط تجاری است. 

در این نشست، طرف‌های هند توافق کردند که نمایندگان عالی‌رتبه خود را سال آینده به چابهار بفرستند. همچنین تصمیم‌گیری شد که جلسه سوم سه‌جانبه در هند برگزار شود. زمان نشست هم قرار شد بعداً اعلام شود.

در این نشست، طرف‌های هند گزارشی از فرایند اجرای بندر چابهار را ارائه کردند.

پایانه شهید بهشتی، بندر چابهار، ظرفیت حمل از کشورهای مختلف روسیه، برزیل، تایلند، آلمان، اوکراین، عمان، رومانی، بنگلادش، استرالیا، کویت، ازبکستان و امارات متحده عربی را دارد.

ثبت شرکت قانونی در عمان

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : عمان ، مسقط ، معبیله ، پشت هایپر مارکت نستو

تلفن عمان : 0096896128901

اینستاگرام : arman_immigration_oman

ایمیل : info[at]armanimmigration[dot]com

در خبرنامه سایت عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود اولین نفری باشید که از اخبار و رویدادهای ما با خبر می شوید